• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2084540,570
  % 0,79
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Cebe Havale Nedir? Nasıl Yapılır (Tüm Bankalar)

Cebe Havale Nedir? Nasıl Yapılır (Tüm Bankalar)

Dijital bankacılığın ve dijital cüzdan kavramının hayatımıza girmesi pek çok soru işaretinin yanında cebe havale nedir konusunu da getirdi. Aslında hemen hemen her bankanın uyguladığı bu konuya hepimiz en azından kulaktan dolma bilgiler ile aşinayız.

Peki bu kavramın ne olduğunu nasıl kullanabileceğimizi ve günlük hayatımızda bize ne gibi kolaylıklar sağlayabileceğini birlikte inceleyelim.

FastPay Nedir? Nasıl Kullanılır (Avantajları) 2023

Dijital bankacılık uygulamalarının sunduğum imkanlar neticesinde hızlı ilerleyişine tanıklık ediyoruz. Bu bağlamda en çok sorulan fastpay nedir sorusunun cevabını arayacağız.Dijital ödeme imkânı sunan birçok firma ve onların sunduğu uygulamalar mevcut durumda. Elektronik anlamda insanların daha çok internet veya mobil kullanımlara alışması, daha pratik bir kullanım imkânı sunuyor olması sebebiyle gün geçtikçe artıyor. Bu doğrultuşa hizmet veren ve bir çok avantaj, kolaylık sağlayan fastpay incelemesini birlikte yapalım.Fastpay

İlgili İçerik

Cebe Havale Nedir?

Hemen hemen her bankanın imkân tanıdığı bu işlemde mantık her kurum için aynı şekilde işlemektedir. İster para gönderim işleminin sağlanacağı bankanın müşterisi olsun ister başka banka müşterisi olsun sadece birkaç bilgi girerek istediğiniz kişinin cep telefonuna havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kavramı açmak gerekirse; para gönderimi yapmak istediğiniz kişinin İsim Soyad, cep telefonu, TC kimlik numarası gibi bilgileri girerek para çekebileceği kodun kişinin cep telefonuna gönderilmesi şeklinde ifade edebiliriz.

Her bankanın bu iş için aldığı komisyon veya işlem ücreti değişkenlik gösterebilmekte iken bazı bankalar ise bu işlem için bir ücret yansıtmıyor. Cebe Havale nedir sorusuna cevap bulabildiğimize göre aşağıdaki başlıklarda banka banka bu havale işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi inceleyelim.

 

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Tüm bankaların sizler için sunduğu internet bankacılığı, mobil bankacılık veya atmler üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bu işlem için alıcının birkaç bilgisinin sizde bulunması gerekiyor.

Bu bilgiler genelde aynı olsa da bazı bankalar için yine değişebilir. Bu bilgileri sıralamak gerekirse: alıcının cep telefon numarası, TC Kimlik numarası ve tutar bilgisi olarak belirtebiliriz.

cebe havale nasıl yapılır

cebe havale nasıl yapılır

İş Bankası Cebe Havale İşlemi

İş Bankası size havale işlemini gerçekleştirebileceğiniz 3 adet kanal sunmaktadır. Bunlar internet bankacılığı, mobil bankacılık ve atmler şeklinde listelenebilir.

İnternet şubesinden bu işlemi gerçekleştirebilmek için havale menüsünden “Cebe Havale” seçeneğini seçmelisiniz. Mobil bankacılık için ise “Para Transferi” ardından da “Cebe Havale Gönderme” seçeneğini seçmelisiniz. İşCep yani mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirmek için ise “Havale” menüsünden “Cebe Havale” sekmesini seçmelisiniz.

Bu işlemlerin hiç birisi için iş bankası alıcıdan ücret ya da komisyon talep etmemektedir.

 

Yapı Kredi Cebe Havale İşlemi

Yapı kredi para cepte işlemi sayesinde cebe havale işlemini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapı kredi üzerinden sağlayabilmek için yukarıda bahsettiğimiz 3 kanal ile yine işlem yapabilmektesiniz.

İnternet ve mobil şube kanallarından bu işlemi gerçekleştirebilmek için “Para Transferleri” menüsünden “Cebe Havale” sekmesini seçip para transferi yapmak istediğiniz kişinin cep telefonu numarası ve gönderilmek istenen tutar girilmesi yeterlidir.

Eğer bu işlemi atm üzerinden gerçekleştirecekseniz “Kartsız İşlemler” menüsünü seçerek ilgili kişinin TC kimlik numarası, sizin cep telefonu numaranız girilmeli (size sms ile onay kodu gelecektir) ve alıcının cep telefonu numarası, tutar girilip işlem yapılabilir.

 

Ziraat Bankası Cebe Havale İşlemi

Ziraat cebe havale işlemi diğerlerinde olduğu gibi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ziraat bankasının internet veya mobil bankacılığı üzerinden giriş yapıp “Para transferleri” menüsüne tıklamalı ardından gelen sekemden “Cebe Havale” seçeneği işaretlenmelidir.

Bunun ardından sizlerden istenecek olan alıcının TC Kimlik numarası, Cep telefonu numarası bilgileri girilmelidir. Böylelikle ziraat cebe havale işlemi kolay ve sorunsuz şekilde tamamlanmış olacaktır.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Türkiye'nin en çok tercih edilen bankalarından birisi olan Ziraat Bankası; vermiş olduğu hizmetlerle birçok kişinin güvenini kazanmıştır. Bu noktada, birçok tüketici, Ziraat Bankası döviz hesabı açmak istemektedir. Bu hesap sayesinde Türk Lirası dışındaki paralarınızla da birikim yapabilirsiniz. Farklı türdeki döviz cinsleri için birikim fırsatı sunulmaktadır.Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma Ücreti Ziraat Bankası döviz hesabı açma ücreti; daha çok hesap işletim ücreti olarak bilinmektedir. Bu noktada, yalnızca 7

İlgili İçerik

Garanti BBVA Cebe Havale İşlemi

Garanti BBVA havale işlemi için CepBank sahibi olmalısınız. CepBank için garanti BBVA resmi web sitesinden başvuru sağlayabilirsiniz. Burada cebe havale nedir sorusuna ek olarak cepbank nedir sorusunu da sormamız gerekiyor. Bu kavramın ne odluğunu da birlikte aşağıdaki başlıkta öğrenelim.

CepBank Nedir

CepBank cebe havale işlemi için kullanabileceğiniz, play store ve app store üzerinden rahatlıkla bulup indirebileceğiniz mobil uygulamaya verilen isimdir. Fakat ilk başta da belirttiğimiz üzere bu uygulamayı kullanabilmek içni garanti bbva üzerinden başvuru işlemi yapmalı ve süreci tamamlamalısınız. Böylelikle cepbank nedir sorunuza cevap bulmuş olacaksınız.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme QR Kod İle

Gelişen teknoloji etkisi ile artık atmlerden para çekmek için atm cihazına kart takmak zorunda kalmıyoruz. Garanti Bankası kartsız para çekme oldukça basittir ve bunun 3 farklı alternatifi de vardır. Bu alternatifler referans numarası ile kartsız para çekme, Garanti Bankası kartsız para çekme qr kod ile kartsız para çekme ve CepBank gönderilerini kartsız çekme şeklindedir. Garanti Bankası Kartsız Para Çekme QR Kod İle Artık banka atmlerinden para çekmek için banka kartınızı

İlgili İçerik

Akbank Cebe Havale İşlemi

Akbank mobil uygulaması olan “Akbank Direkt Mobil” uygulamasını uygulama marketinden indirip rahatlıkla havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlemi uygulayabilmek için evvela “Para Transferleri” menüsünü seçmeli ve “Cebe Havale” sekmesinden devam etmelisiniz. Sizlerden istenecek olan Alıcı cep telefon numarası, TC Kimlik numarası ve tutar bilgilerini girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri, Eft günleri, Eft Ücretleri 2023

Eft bir banka hesabından farklı bir banka hesabına yapılan para transfer işlemine verilen isimdir. Her bankanın eft saatleri, eft günleri, eft ücretleri farklıdır. Akbank eft saatleri, eft günleri, eft ücretleri nedir? Sizlere tüm detayları ile Akbank eft işlemleri hakkında net bilgiler vereceğiz.Bir çok insan eft ile havale arasındaki farkı merak etmektedir. Öncelikle bilmeyenler için havale aynı banka arasında yapılan para transferi iken eft farklı iki banka arasında yapılan para

İlgili İçerik

Bir önceki yazımız olan FastPay Nedir? Nasıl Kullanılır (Avantajları) 2023 başlıklı makalemizde fastPay enerjisa, fastPay hadi ve fastPay hesap silme hakkında bilgiler verilmektedir.