• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2224725,518
  % 0,20
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) (2023)

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) (2023)

Kredili mevduat hesabı, kullanıcılara güzel avantajlar sağlamaktadır. Bankaların internet şubesi ya da mobil uygulamasından mevduat hesabı açmak oldukça basit.

Kredili Mevduat Hesabı Nedir? (KMH)

Kredili Mevduat Hesabınız (KMH) acil ödemeniz olduğu dönemlerde yeterli miktarda paranız olmasa bile zamanında ve limitiniz kadar ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olur. Mevduat Hesaplarını her an borç alabileceğiniz bir kasa gibi düşünebilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabınızın tanımlı olduğu vadesiz hesabınıza vereceğiniz bir talimat ile elektrik, telefon vb. fatura ödeme işlemlerinde kolaylıkla düzenli ödeme yapmanızı sağlar. Ayrıca otomatik ödemelerin ödeme tarihinde hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile sadece bu amaca yönelik verilen kredi limitinden yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabınızın tanımlı olduğu vadesiz TL hesaba nakit yüklenilmesi durumunda öncelikle kredili bakiye kapatılır.

Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili mevduat hesabını kullanmış olduğunuz bankadan kolaylıkla açabilirsiniz. Bankanın internet şubesinden ya da mobil uygulamasından hesabınıza giriş yaparak gerekli adımları takip ederek kredili mevduat hesabınızı aktif edebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak veya bankaya giderek kredi mevduat hesabi açmak mümkündür.

Kredili mevduat hesabı açmak istediğiniz bankada hesabınız yok ise öncelikle bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu durumda başvurunuzun olumlu olabilmesi için kredi notunuza bakılmaktadır.

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) Başvurusunda İstenilen Belgeler

 • Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösterir belge
 • Ücretliler: Güncel maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge (Özel işyeri çalışanları için işyerine ait imza sirküleri)
 • Serbest Meslek Erbabı veya Ticaret Erbabı: Vergi levhası, son 2 yıla ait onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıla ait mizan

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) için gerekli koşullar

Banka kefil isteme hakkını saklı tutar.

Gerek görülen durumlarda son 3 ay içerisinde düzenlenmiş ikametgah senedi (Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenmiş) ya da ikametgah adresini gösteren fatura istenebilir.

En yüksek mevduat hesabı faizi veren bankaları incelemek için ilgili makalemize göz atabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Vadesiz hesap olan KMH’nin güzel avantajları bulunmaktadır

Hesabınızda para olmadığı durumlarda:

Alışveriş yapabilirsiniz,

Eft, havale gibi işlemleri yapabilirsiniz,

Kartınızla ATM’den nakit para çekebilirsiniz,

Kira ve fatura gibi ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Avantajları

Kredili Mevduat Hesabı Avantajları

Kredili Mevduat Hesabı ATM ve Alışverişte Nasıl Kullanılır?

Hesabınızda yeterli miktarda para olmadığı durumda ATM üzerinden belirlenen limit dahilinde para çekim işlemi yapabilirsiniz ve belirlenen limit dahilinde alışveriş yapabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredili mevduat hesabı limiti bankalara ve kişilere göre değişkenlik göstermektedir. Hesabınızı açmak istediğiniz bankalar tarafından belirlenen limit, başvuru sahibinin geliri ve kredi notuna göre ayarlanır. Üst kredili mevduat hesabı limiti, genellikle aylık gelirin 3 katı olarak belirlenir.

En Yüksek Mevduat Hesabı Faizi Veren Bankalar 2023

En çok tercih edilen bankacılık ürünlerinden birisi olan mevduat hesapları; kişilerin hesaplarında para biriktirmelerini ve aynı zamanda da faiz oranları ile paralarının artmasını sağlamaktadır. yüksek mevduat hesabı faizleri sayesinde; diğer bankaların oranlarına nazaran kişiler daha fazla kazanç elde edebilmektedir. yüksek mevduat hesabı faizi sağlayan bankaların birçoğu, aynı zamanda sık sık müşterileri için oldukça avantajlı kampanyalar da düzenlemektedir.

İlgili İçerik

Kredili Mevduat Hesabında Taksitlendirme Olur Mu?

Kredili mevduat hesabınız için, kullandığınız bankaya göre taksitlendirme yapılabilir. Taksitlendirme yapabilmek için, gecikme yaşanmadan önce banka ile iletişime geçerek durumu bildirmelisiniz. Erken bildirmediğiniz zaman, taksitlendirme talebiniz kabul edilmeyebilir. Taksitlendirme başvurunuz için bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

Kredi Notu Düşerse Kredi Mevduat Hesabı İptal Edilir Mi?

Kredi Mevduat hesabı eğer kredi notu düşerse bankadan bankaya değişmekle birlikte, iptal edilebilir. Bazı bankaların bu konuda bir denetimi bulunmadığı için iptal edilmeme olasılığı da vardır.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kredi mevduat hesabınızı kapatmak isterseniz, kullanmış olduğunuz kredi tutarının tamamını ödemeniz gerekir. Bu işlem “eksiden artıya geçmek” olarak ifade ediliyor. Eksiye düşmüş olan hesabınızın borcunu kapattıktan sonra, internet şubesi ya da mobil şubesine giriş yaparak hesabınızı açmalısınız. Kredili mevduat hesabı kapatma bölümünden hesabınızı kapatabilirsiniz.

Smart Kredili Mevduat Hesabı (KMH)

Smart Hesap ile hesap bakiyeniz tükendiği anda, TL veya YP olarak ek nakit kullanma imkanına sahipsiniz. Anında kredi kullanarak ihtiyaçlarınızı kesintisiz olarak karşılamaya devam edersiniz.

Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2019

Bankaların belirledikleri faiz oranlarına göre yatırımlarınızı şekillendirebileceğiniz faiz, kar oranları ve sigorta kampanyalarını, bankalar arası mevduat karşılaştırması yaparak belirleyebilirsiniz. Bu kapsamda yüksek mevduat faizi veren bankalar 2019 yılında en başta Ing bank, Akbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, Türkiye İş bankası, Finansbank, Garanti Bankası ve Hsbc gibi birikimlerinizi belirtilen vadedeki kazanca dönüştürerek, bu kazancı ortaya çıkaran tablo ile sizlere yanıt verebiliyor.

İlgili İçerik

Aktif Kredili Mevduat Hesabı (KMH)

Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile ödemeleriniz limitiniz içinde yapılmaya devam eder. Aktif KMH ile su, elektrik, telefon gibi otomatik fatura ödemeleriniz gecikmeye girmez, son ödeme günlerinde hesabınızdan ödenir, siz de rahat edersiniz.

Kullandığınız miktar ve süre kadar faiz öder, kullanmadığınız zamanlarda faiz yükü taşımazsınız.

 

Bir önceki yazımız olan Gölge Bankacılık Sistemi Nedir? Türkiyede Gölge Bankacılık (2023 başlıklı makalemizde Gölge Bankacılık Riskleri, Gölge Bankacılık Sistemi Nedir? ve Gölge Bankacılık Sisteminin Genişliği hakkında bilgiler verilmektedir.