• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2226017,377
  % 0,17
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Yapı Kredi Kart Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Kart Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kartınızı aktif şekilde kullanabilmeniz için yapı kredi kart şifresi alma işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. Bu işlemi sağlayabilmeniz için yapıkredi bankası sizlere birden fazla alternatif sunmuştur.

Sizlere en uygun veya en kolay gelen yöntemi seçerek işlemi gerçekleştirmeniz mümkün durumda. Bu bahsettiğimiz işlemler hem tlc banka kartı için hem de tüm yapıkredi kredi kart çeşitleri için geçerli durumdadır. İki tür içinde aynı işlemleri uygulayarak şifrenizi alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önce World kart için nasıl şifre alabileceğinizi Yapı Kredi Bankası World Kart Şifre Nasıl Alınır? İsimli başlıkta açıklamıştık.

Yapı Kredi Kart Şifresi Alma İşlemi

Şifrenizi alma veya değiştirmeniz işlemi için bankanın size sunduğu 4 adet çözüm önerisi bulunmaktadır. Burada tercihini sağlayacağınız yöntem tamamen size bağlı olup en kolay olanı denemeniz faydanıza olabilir.

Bu yöntemlerden bahsedecek olursak mobil şube, internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve SMS ile sağlanabileceğini söyleyebiliriz.

Aşağıdaki alt başlıklarda her yöntem için ayrı ayrı olacak şekilde işlemlerin nasıl sağlanacağını öğrenebilirsiniz.

yapı kredi kart şifresi alma işlemi

Mobil Şube İle Kart Şifresi Alma

Mobil şube aracılığı ile işlemi gerçekleştirmeniz için evvela yapıkredi bankasına ait olan “Yapı Kredi Mobil” isimli android veya ios uygulamasına sahip olmanız gereklidir.

Bu uygulamayı app store veya play store üzerinden “Yapı Kredi Mobil” şeklinde aratarak bulup indirebilirsiniz.

Mobil şubeye giriş yaptıktan sonra “Kartlarım” menüsü bulmalı o menüden de “Kart Şifre İşlemleri” linkine tıklamalısınız. Bu kısımdan şifre değiştirme veya alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Kart Şifresi Alma

Öncelikle yapıkredi bankasının resmi web sitesi olan yapikredi.com.tr adresine tarayıcınız yardımı ile girmeli daha sonrasında sağ üst tarafta göreceğiniz “İnternet Şubesi” butonuna tıklamalı ve giriş Yapmalısınız.

Giriş sağlandıktan sonra tıpkı mobil şubede de olduğu gibi “Şifre İşlemlerim” menüsünden değişim veya yeni yapı kredi kart şifresi alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Denizbank Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yeni aldığınız kredi kartınızın aktif olması, alışveriş yapabilme imkanı bulmanız veya ATMlerden işlem yapabilmeniz için denizbank şifre alma işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. Günümüz teknolojisi yardımıyla oldukça kolay bir hale indirgenmiş bu olayı yapabilmek için rehberimizi inceleyebilirsiniz.Kredi kartı veya banka kartı kavramlarının hayatımıza entegre olması onları kullanırken ne gibi işlemleri sağlamamız veya nasıl kullanmamız gerektiği konularında yardım almamız hususunu gündeme getirebiliyor. Oldukça kolay ve elektronik yöntemler ile banka şubesine gitmeden

İlgili İçerik

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kart Şifresi Alma

Yapı kredi müşteri hizmetlerine 444 0 44 numarasıyla ulaştıktan sonra sizi karşılayacak olan robot sisteminde uzun uzun dinleme yapmak istemiyorsanız önce 3 daha sonra 2’yi girerek tuşlayabilir ve otomatik bir şekilde yapı kredi kart şifresi alma işlemi tamamlanabilir ve şifreniz talep edilebilir.

Yine daha öncesinde Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma isimli konumuzda olası bir hizmet dahilinde beklemeden nasıl müşteri hizmetlerine bağlanabileceğinizden bahsetmiştik.

SMS İle Kart Şifresi Alma

Belki de en kolay yöntem olarak karşımıza çıkacak olan sms yönteminde işlem yapabilmek için evvela SIFRE yazılarak boşluk bırakılması daha sonra kartınızın son 4 hanesi girilmeli tekrar boşluk bırakılarak kartın arkasında yer alan 3 haneli ccv numarası yazılmalı ve boşluk konularak oluşturmak istediğiniz 4 rakamdan oluşan şifre yazılmalı, 4440 numarasına gönderilmelidir.

Örnek vermek gerekirse:

SIFRE 1562 324 9852 şeklinde yazılıp 4440 numarasına sms gönderilmelidir.

 

Bahsettiğimiz yöntemlerden sizin için en uygun olanını seçip kolay bir şekilde işlem sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde denizbank İnternet bankacılığı şifre Alma, denizbank şifre değiştirme ve paracard Şifre Alma hakkında bilgiler verilmektedir.