• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2225241,243
  % 0,19
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma veya Düşürme 2023

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma veya Düşürme 2023

Ziraat Bankası kredi kartı kullanıcıları, ihtiyaç anlarında veya alışverişlerde nakit çekmek için kredi kartı limitleriyle ilgili sorunlar yaşayabilirler. Bu nedenle, Ziraat Bankası müşterileri kart limitlerini arttırmak veya düşürmek için başvuruda bulunabilirler. Eğer daha önce kredi kartı limit arttırma talebinde bulunmadıysanız veya nasıl yapacağınız hakkında bilgi sahibi değilseniz, aşağıda yer alan başvuru kanallarını kullanarak kart limitinizi arttırabilir veya düşürebilirsiniz.

Müşterilerin kredi kartı limit arttırma veya düşürme talepleri, finansal ihtiyaçlarını karşılamaları için önemli bir unsurdur. Ziraat Bankası, müşterilerine sunduğu hizmetler arasında kredi kartı limit arttırma ve düşürme işlemleri ile finansal ihtiyaçlarını karşılama fırsatı sunuyor.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı limitinizi arttırmak istiyorsanız, Ziraat Bankası mobil şubeye giriş yaparak limitinizi yükseltebilirsiniz. Ayrıca, Ziraat müşteri hizmetlerini 0850 220 00 00 numarasından arayarak da limit arttırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden: Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00’ı arayarak hemen limit arttırım talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz sonrasında, limitiniz değerlendirilerek en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Ziraat Mobil’den: Ziraat Bankası mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Menü’ye dokunun, sonrasında “Başvurular – Yeni Başvuru – BankKart Kredi Kartı – Limit Güncelleme Başvurusu” adımlarını takip edin. Eski limitiniz ekranda gözükecektir, yeni talep ettiğiniz limiti yazarak “Devam” butonuna dokunun. Kredi kartı limit arttırma talebiniz sonrasında banka tarafından en kısa sürede SMS ile dönüş yapılacaktır.

Ziraat İnternet Şubeden: Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra, “Başvurular – Yeni Başvuru – Kredi Kartı – Kredi Kartı Limit Güncelleme” adımlarını takip ederek kart limitinizi arttırabilirsiniz.

Ziraat Şubelerinden: Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisinden kredi kartı limit arttırma formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz sisteme girildikten sonra en kısa sürede değerlendirilecektir.

Ziraat Bankası ATM’lerinden: Ziraat Bankası ATM’sine kredi kartınızla giriş yaptıktan sonra “Başvurular – Kredi Kartı – K.Kartı Limit Güncelleme” menüsünden kart limit arttırma talebinizi bırakabilirsiniz.

SMS ile Limit Arttırma: En kolay kart limiti arttırma yöntemlerinden birisi olan SMS ile başvuru yaparak siz de kart limit yükseltme başvurusunu Ziraat Bankası’na gönderebilirsiniz. Bankada kayıtlı olan cep telefonunuzun SMS bölümüne girdikten sonra aralarında birer boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini, istediğiniz kredi kartı limiti ve aylık gelirinizi yazarak 4757’ye SMS gönderin. Örnek SMS:

LIMIT 1234567890 15000 5000

SMS göndererek limit arttırmak istiyorsanız, tamamı büyük harflerle LIMIT yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp kartın son 6 hanesini, talep edilen kredi kartı limitini ve aylık net gelirinizi yazarak 4757’ye SMS gönderebilirsiniz. Yukarıda yer alan formatta SMS’i Ziraat’e gönderdikten sonra talebiniz değerlendirilerek anında SMS ile yanıt verilecektir.

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Kredi kartı limiti, ilgili mevzuata göre kişinin aylık gelirinin en fazla 2 katı olabilmektedir. Daha önce kredi kartı kullanmış kişiler için kredi kartı limiti aylık belgelenebilir gelirin en fazla 4 katı olabilir. Örneğin, maaşı 5.000 TL olan bir kişi için ilk defa kredi kartı sahibi olanlar, ilk yıl için en fazla 10.000 TL limit kullanabilirler. İlk yıldan sonra ise kredi kartı sahibi olan kişiler, yasaya göre 20.000 TL’ye kadar limit kullanabilirler.

Ziraat Bankası müşterileri, kredi kartı limitlerini düşürmek için de aynı kanalları kullanabilirler. Limit düşürme işlemleri için müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00 aranarak veya internet ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilebilir.

Kredi kartı limit arttırma veya düşürme talepleri, müşterilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamaları için önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası müşterilerine sunduğu hizmetlerle, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaya devam ediyor.

Ziraat Kredi Kartı Limit Düşürme

Ziraat Bankası müşterileri, kredi kartı limitlerini düşürmek için de aynı kanalları kullanabilirler. Ziraat müşteri hizmetlerini 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numarasından arayarak veya Ziraat Mobil şubeye giriş yaparak, “Başvurular – Yeni Başvuru – Kredi Kartı – Kredi Kartı Limit Güncelleme Başvurusu” adımlarını takip ederek yeni talep ettikleri limit için başvuru yapabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası müşterileri, kredi kartı bloke durumunda da aynı kanalları kullanarak hızlı bir şekilde işlem yapabilirler. Bunun için de Ziraat müşteri hizmetlerini veya Ziraat Mobil şubeyi kullanabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası EFT Limit Arttırma 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.