• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2108895,657
  % 0,26
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

ASELSAN Teknik Analiz 2023 (Asels)

ASELSAN Teknik Analiz 2023 (Asels)

Geçtiğimiz hafta içerisinde Asels 25 TL civarlarında ilerleme gösterirken, şu an 24 TL civarlarına gerilediğini görüyoruz. Bu gerilemenin daha ne kadar süreceği merak konusu iken yorumcular bu düşüşün kısa süreli olduğunu ve ilerleyen haftalar içerisinde tekrar yükselişe geçeceğini söylüyor. Detaylı aselsan teknik analiz konusuna bakış atalım.

Yatırımcılar bu küçük düşüşten dolayı hisselerini satmayarak tekrar yükselişe geçmesini bekliyor. Son zamanlarda Aselsan’ın yaptığı anlaşmalar sayesinde hisse senedi fiyatlarında büyük bir yükseliş olmasa da yavaş yavaş bir yükseliş gözlemlenecek gibi duruyor. Hisse grafiklerinin bu denli ani düşüş ve yükseliş yaşaması yatırımcıların geri çekilip çekilmemesi konusunda ikileme düşmelerine sebep oluyor.

Aselsan Teknik Analiz

Aselsan’ın bu hafta yaşadığı gerileme sonucunda insanlar bu gerilemenin daha ne kadar süreceği konusunda büyük bir merak içerisinde. Geçmiş dönemlerde de bazen böyle düşüş ve yükselişler yaşamasına alıştığımız Aselsan’ın ilerleyen dönem içerisinde tekrar eski düzlemine döneceği ve yatırımcıları mutlu edeceğini biliyoruz.

Aselsan’ın düşüş yaşaması için yaptığı anlaşmaların bir anda iptal olması ve zarara uğraması gerekiyor. İçerisinde bulunduğumuz zaman dilimine bakacak olursak böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmayacağını rahatlık ile söyleyebiliriz. Yatırım yapmak isteyen kişilerin çekinmeden yatırım yapabileceklerini ve bu düşüsün kısa süreli olarak süreceğini daha sonrasında tekrar eski haline dönüp yükselişe geçeceğini söyleyebiliriz.

Layer 1 kopyası 1561451664

Aselsan Son Dakika

Türkiye’nin ilk ve yerli uydusu olan Türksat 6A konusunda büyük bir ilerleme yaşanmış durumda. Bu ilerleme sayesinde Aselsan hisse senetlerinde ilerleyen zaman içerisinde büyük bir yükselme bekleyebiliriz. Yerli ve milli olan bu uydu sayesinde kendi içimizde ekonomimize büyük ölçüde bir katkı sağlayacağı için hisse senetlerinin fiyatlarında gözle görülür değişimlere şahit olacağız.

Bu tür yeniliklerin düzgün bir şekilde tamamlanmasından sonra iyi bir tırmanış göstereceğini biliyoruz Aselsan’ın.

Yatırımcılar da bu yenilikleri takip ediyor ve yeniliklerin hisse senetlerine nasıl etki ettiği konusunda büyük bir titizlik ile çalışmaları sürdürerek alım ve satım işlemleri gerçekleştiriyor. Son günlerde yaşanan en olumlu olay bu şekilde ilerleyen zamanlarda yaşanacak değişimler konusunda bizleri takip etmeyi unutmayın

Aselsan Hisse Grafik

Aselsan’ın son zamanlarda göstermiş olduğu bu değişimlerin daha ne kadar bu şekilde süreceği konusunda sizlere bilgi verecek olursak eğer değişimler bir süre daha bu şekilde devam ettikten sonra tekrar eski normal haline gelecek.

Yatırım yapmak isteyen ya da Aselsan’ın hisse grafiklerini yakından takip eden insanların bu hafta içerisinde yaşanan düşüşten dolayı biraz da olsa endişe içerisine girdiğini görebiliyoruz.

Sürekli olarak söylediğimiz gibi bu düşüşün bir süre daha böyle devam edeceği fakat ilerleyen günlerde tekrar eski normal haline döneceğini rahatlık ile söyleyebiliriz. Bu değişimler bu hafta yaşanan bazı olaylardan ötürü gerçekleştiği için bu olaylardan uzaklaşıldıkça grafiklerde tekrar yükseliş bekleniyor.

temettu verecek hisseler

Aselsan Hisse Yorum 2021

Hisse fiyatlarında bu hafta yaşanılan düşüşler sonrasında insanlar, bu işi bilen uzman kişilerin yorumlarını dikkate almaya başladılar. Grafikleri yorumlayan bazı yorumculara göre bu düşüş bir süre daha devam edecek ve ondan sonra tekrar eski seyrine dönecek.

Bu yorumları göz önünde bulundurduğumuz zaman yaşanan bu düşüşün uzun süreli olmadığını ve kısa bir süre sonra hisse grafiklerinde yükselme yaşayacağını görebiliyoruz.

Yaptığınız hisse senedi yatırımlarınızı bir süre daha bekletmek sizler için daha karlı olacaktır çünkü bu düşüş daha fazla devam etmeden tekrar yükselişe geçecektir. Yatırım yapmak isteyen kişiler için de en doğru zamanların içerisinde bulunduğumu zaman olduğunu söyleyebiliriz.

Altın Ons Gümüş Nedir başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan 2023 Temettü Takvimi Ve Tahminleri başlıklı makalemizde 2020 temettü tahminleri, 2020 temettü verecek hisseler ve tarihleri ve temettü 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.