• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2113538,164
  % 1,77
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Çek Kıran Bankalar Hangileri? (Çek Kıran Faktoringler)

Çek Kıran Bankalar Hangileri? (Çek Kıran Faktoringler)

Bir ürün ya da hizmet karşılığında çek aldıysanız; paranızı tahsil edebilmeniz için çek kıran bankalar ya da çek kıran faktöringler aracılığı ile işlem yapmanız gerekmektedir. Elinizde hali hazırda çek bulunuyorsa; çek kıran yerleri ararken güvenilir olmasına dikkat etmenizin yanı sıra birde çek kıran bankaların ve çek kıran faktöringlerin çek kırdırma oranlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Sizler için bu içeriğimizde çek kırdırma oranlarını, faturasız çek kıran bankalar ve günü gelmemiş çek nasıl bozdurulur konusu hakkında bilgiler aktaracağız.

Çek Kırdırma Oranları 2021

Çek kırdırırken yüksek komisyonlar vermemek için mutlaka detaylı araştırma yapmanız gerekmektedir. Komisyon ve faiz oranlarını inceleyerek, çık kıran bankalar ve çık kıran faktöringler arasında karşılaştırma yapmalı; en mantıklı ve uygun komisyonu bulmalısınız. Çek kırdırma oranı genellikle %7 ila %15 komisyon oranındadır. Fakat bazı durumlarda faktöring firmaları; daha yüksek ya da daha düşük oranlarda çek kırma işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Araştırma yapmadan rastgele bir çek kıran faktöring firması aracılığı ile ya da çek kıran bankalar aracılığı ile bir işlem yaptığınızda; 100 Bin TL değerindeki bir çek için yaklaşık 10 bin TL komisyon ödemek zorunda kalırsınız.

2021 Engelli Maaşları

Fakat detaylı bir araştırma sayesinde bu oranı 5 ila 9 bin TL arasına kadar düşürebilirsiniz. Vergi kesintisine uğrayarak zarar etmemek için, faturasız çek bozdurma işlemleri işinizi görecektir.

 1. Ziraat Bankası çek kırdırma oranı %10
 2. Yapı Kredi Bankası çek bozma oranı %10
 3. Denizbank Çek kırma işlem oranı %10
 4. ICBC Bank çek tahsilat oranı %5
 5. İş Bankası çek kırma oranı %9

Çek kıran bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Beklemenize gerek kalmadan direkt bağlantı kurmak için bu içeriğimize göz atabilirsiniz – 444 0 444 Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma

cek senet raporlama 1 1170x420 1

Faturasız Çek Kıran Bankalar Ne Demektir?

Bankalar ve faktörün firmaları; BDDK izni ve kontrolüne tabi tutuldukları için, fatura kesme gibi bir zorunlulukları bulunmaktadır. Bu da dolayısıyla vergiye tabi tutulmanız demektir. Ayrıca bankalar ve faktöring firmaları; sizlerden fatura talep etmektedirler. Faturasız çek kıran resmi bir kurum bulunmamaktadır. Fakat kuyumcular aracılığı ile çek kırdırma işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde; herhangi bir fatura göstermek zorunda kalmazsınız. Bu da dolayısıyla vergi ödemenizi gerektirmeyen önemli unsurlardandır.

Akbank’ın Çek Kırma Şartlarını Öğrenmek İçin Tıklayın – Akbank.com

Günü Gelmemiş Çek Bozdurma

Günü henüz gelmemiş çek bozdurma işlemlerini; çek kıran faktöring şirketleri gerçekleştirmektedir. Belirli bir komisyon ile size nakit para vererek; çekin yeni sahibi artık faktöring şirketi olmaktadır. Vadesi gelmemiş çek bozdurma işlemi için, en uygun komisyonu veren firma ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Direkt Bağlanma (Müşteri Hizmetleri) 2023 başlıklı makalemizde 444 0 444 kimin, yapikredi iletisim ve yapıkredi müşteri hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.