• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2109804,651
  % 0,00
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Hafta Sonları Evde Ek iş Yaparak Para Kazanmak

Hafta Sonları Evde Ek iş Yaparak Para Kazanmak

Bizim gibi internet sitelerinin sahipleri internet sitelerine makale satın almaktadırlar. Bu makaleleri satın aldıklarımız ya şahıs ya da firmadır. Genellikle firma daha çok tercih edilmektedir. Kısacası makale yazarak para kazanmak istiyorsanız bir tane makale firması ile anlaşarak ek gelir ve hafta sonları evde ek iş imkanı elde edebilirsiniz.

Makale Yazarak Evde Ek İş

Makale firması size her gün ya da her hafta istediğiniz zamanlar yazılması gereken makale başlıklarını mail yolu ile ulaştırmaktadır. Siz de makalelerinizi hazırlayıp tekrar mail yolu ile gönderdikten sonra ya makale başı para alırsınız ya da aylık haftalık olarak paranızı alırsınız bu sizin ve makale işi veren firmasının arasında olan bir anlaşmadır.

Makale yazmak çok kolay hemen yazayım paramı alayım demek ile olmuyor ne yazık ki makale yazarları seçerken firma akıcı ve düzgün yazıp yazmadığınıza, imla kurallarına uyup uymadığınıza, konuya giriş gelişme sonuç olarak mı bakıp bakmadığınızı incelemektedir.

Hemen sizi işe almaları için iyi bir CV’nizin olması gereklidir. Genellikle hafta içi masa başı işinde çalışan kesim ve öğrenci kesimi makale yazarak ek gelir elde etmektedir. Peki makale yazarak ortalama ne kadar bir gelir elde edebilirim diyorsanız size söylemek isterim.

Firmalar ortalama 100 kelimelik bir makale için 1.5 – 2 TL arasında ödeme yapmaktadır. Günlük ortalama 1000 kelimelik makale yazdığınızda aylık 450 TL kazanabilirsiniz.

Hafta Sonları Evde Ek İş Yöntemleri

Bir diğer hafta sonları evde ek iş imkanı ise çeviri işidir. Eğer yabancı diliniz çok iyiyse çeviri işi sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz. Makale firmalarında yine çeviri işleri de bulunmaktadır. Sizlere çevireceğiniz metni mail yolu ile göndermektedirler. Çeviri işi makale yazma işine göre daha iyi bir kazanç sağlayacaktır.

Hafta sonları hayvan bakıcılığı yaparak da ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer hayvanları seviyorum ve onlar ile ilgilenmeyi gezdirmeyi çok seviyorum diyorsanız bu iş tam size göre bir iş diyebilirim.

Çalışan vatandaşlarımızın vakti olmadığından dolayı köpeğini gezdirecek veya veterinere götürecek insanlar aramaktadırlar. Günlük olarak 20 TL kazanabilirsiniz. Hayvan bakıcısı arayan kişiler az olduğu için bu iş imkanını bulmanız biraz zor olacaktır. Eğer sitede oturuyorsanız kesinlikle iş bulmanız daha kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Nasıl Tasarruf Sağlanır? başlıklı makalemizde tasarruf nasıl yapılır ve tasarruf yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.