• YARIM ALTIN
    8.060,00
    % -0,32
  • AMERIKAN DOLARI
    32,8248
    % 0,04
  • € EURO
    35,2439
    % -0,18
  • £ POUND
    41,7711
    % -0,20
  • ¥ YUAN
    4,5201
    % 0,07
  • РУБ RUBLE
    0,3687
    % -1,99
  • BITCOIN/TL
    2110184,359
    % 0,46
  • BIST 100
    10.771,36
    % 0,29

Şekerbank Kimin? Ortaklık Yapısı

Şekerbank Kimin? Ortaklık Yapısı

Kuruluş yılı 1953 olan Şekerbank 40 yıldan fazla bir süre sonra hisselerinin bir bölümünü halka açarak büyümüş ve halen varlığını devam ettiren bir banka kuruluşudur. Son günlerde gerçekleşen şekerbank kimin sorusuna tüm ortaklık yapılarıyla birlikte değineceğiz.

Bank Wire Transfer Nedir? Hesaba Ne Zaman Geçer?

Ülke dışından Türkiye'ye para transferi, gönderimi esnasında duymaya, görmeye alıştığınız bank wire transfer nedir ve ne anlama gelmektedir sorularına cevap vermeye çalışacağız.Aslında bu kavram bilhassa yurt dışından ülkemize gerçekleşen para transferleri esnasında sık duyulduğu gibi bilinmesi ve öğrenilmesi gereken bilgilerden birisidir.Bank Wire Transfer Nedir? Banka hesabı üzerinden bireysel veya kurumsal anlamda gerçekleşen elektronik fon transferi işlemleri verilen isim wire transfer olarak adlandırılmaktadır. Bankalar arası veya

İlgili İçerik

Şekerbank Kimin

Şekerbank tarafından resmi sitelerinde yayınlanan ortaklık yapısı bilgileri aslında şekerbank kimin sorusunun resmi cevabı niteliği taşıyor. Yine kendi makamlarında yaptıkları açıklamaya göre ortaklık yapısında en çok pay sahibi olan kuruluş Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı olarak ön plana çıkıyor.

şekerbank ortaklık yapısı

şekerbank ortaklık yapısı

İlgili kurumu sırasıyla Kazakistan Ulusal Varlık Fonu Samruk-Kazyna, Şekerbank T.A.Ş. ve geri kalan ortaklar takip ediyor. Şekerbank’ın halka arz edilen pay adedi ise 442.248.437,48 şeklinde açıklanmıştır.

Yine kendi açıklamalarına göre ortaklık sermayesinde imtiyazlı pay bulunmuyor ve %5’ten fazla paya sahip gerçek kişi pay sahibi bulunmuyor.

şekerbank kimin

şekerbank kimin

Şekerbank Genel Müdürü Kim?

Şekerbank resmi web sitesinden edindiğimiz bilgilere göre şu an Şekerbank bünyesinde Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Genel Müdür Vekili unvanı ile temsilci Nariman ZHARKİNBAYEV olarak görünmektedir. Detaylı yönetim kurulu bilgilerini de aşağıda paylaştık:

ICBC Kimin? ICBC Bank Turkey Hangi Ülkenin?

Ülkemize yabancı yatırımcılar aracılığı ile girmiş birçok bankalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi olan icbc bankası için icbc kimin sorusu sorulmaktadır. Ülkemize girmiş olan ve pek çok ilimizde şubesi, atmsi bulunan aktif olarak hizmet sağlayan ICBC Bank Turkey hakkında detayları açıklamaya çalışacağız.ICBC Kimin? İngilizce tam açılım ifadesi Industrial and Commercial Bank of China Limited (ICBC) olan banka, ülkemizde Çin Endüstri ve Ticaret Bankası ismiyle hizmet vermektedir. İsminden

İlgili İçerik

Yönetim Kurulu Başkanı, Murahhas Üye

Dr. Hasan Basri GÖKTAN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Beibit KARYMSAKOV

Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Genel Müdür Vekili

Nariman ZHARKİNBAYEV

Yönetim Kurulu Üyeleri

Erdal BATMAZ – Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

Emin ERDEM – Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

Üzeyir BAYSAL – Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Ayhan ALTINTAŞ – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Çetin AYDIN – Yönetim Kurulu Üyesi

Aidar RYSKULOV- Yönetim Kurulu Üyesi

Almat ZHAMIYEV-Yönetim Kurulu Üyesi

Genel Müdür Yardımcıları

Hakan EKEN – Kredi Yönetimi

Zeki ÖNDER – Finansal Kurumlar

Aytay Tolga ŞENEFE – Hazine

Aybala ŞİMŞEK – Strateji ve İnsan Kaynakları

Umut ÜLBEGİ – Kurumsal,Ticari ve KOBİ Bankacılığı

Hüseyin ÜST – Kredi İzleme ve Takip

Burak Latif LATİFOĞLU – Mali Kontrol, Raporlama, Bütçe ve Performans Yönetimi

Mehmet AK – Bilgi Teknolojileri

Yavuz Selim GÖMLEKSİZ – Bilgi Teknolojileri ve Operasyon

Şükrü Tuğbay KUMOĞLU – Perakende ve Tarım Bankacılığı

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları 2023 başlıklı makalemizde faizsiz çiftçi kredisi, ziraat bankası ve ziraat bankası faizsiz çiftçi kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.