• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2111798,264
  % 1,74
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Engelli Kredisi Veren Bankalar 2023

Engelli Kredisi Veren Bankalar 2023

Engelli kredisi, bankalar tarafından engelli bireylere verilen kredi türüdür. Bu krediyi alabilmek için öncelikle sabit bir gelirinizin olması ya da devletin tanıdığı olanaklardan birisi olan engelli maaşı almanız gelmektedir. Aksi takdirde, herhangi bir geliriniz bulunmuyorsa, engelli kredisi alamazsınız. Bugün bu içeriğimizde; engelli kredisi veren bankalar, Ziraat Bankası engellilere faizsiz kredi ve Ptt engelli kredisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Engellilere Kredi Müjdesi

Engelli kredisi almak isteyen bireyler için müjdeli bir haber; PTT’den geldi. PTT, bankalar ile yapmış olduğu anlaşmalar neticesinde, engelli kredisi vermektedir. PTT tarafından sağlanan bu kredinin diğer bankalara nazaran en büyük avantajı, çok daha kolay bir şekilde alınmasıdır. PTT anlaşmalı olduğu Ziraat Bankası ve Vakıf Bank aracılığı ile engelli bireylerin düşük faiz oranları ile kredi çekmesine olanak tanımaktadır. Fakat PTT de dahil, eğer engelli kredisi almak istiyorsanız; bunun için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

2461642 810x458 1

Öyle ki, kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için; kredi notunuzun belirli bir seviyede olması gerekmektedir. Buna ek olarak, düzenli gelir sahibi olmalısınız. Eğer herhangi bir işte çalışmıyorsanız bile, devletten belirli miktarda aylık düzenli olarak maaş almanız gerekmektedir. Bu şartları yerine getirmediğiniz sürece, kredi almanız oldukça zor olacaktır.

Şayet kredi notunuz düşükse ya da herhangi bir geliriniz bulunmuyorsa, kefil ya da teminat – ipotek sayesinde de kredi çekebilirsiniz. Bu konuda bankaların herhangi bir kısıtlaması bulunmamaktadır.

Engelliye Kredi Veren Bankalar Hangileri

Türkiye’de faaliyet gösteren neredeyse bütün bankalar engelliye kredi vermektedir. Fakat bu bankaların faiz oranları farklılık göstermektedir. Aşağıda yer alan engellilere kredi veren bankalar, en düşük faiz ile kredi veren bankalardır. Eğer kredi başvurusu yapmak istiyorsanız; aşağıda yer alan bankalar üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

En düşük faizli engelli kredisi veren bankaları sıralamak gerekirse;

 1. Vakıf Bank
 2. Ziraat Bankası
 3. Halk Bank’tır.

Bu bankalar, kamu bankaları olduklarından dolayı; vatandaşın yararına ve çıkarlarına yönelik hizmet vermektedir. Bu bankalara ek olarak Garanti Bankası, QNB Finans Bank ve Deniz Bank da engelli kredisi imkanları doğrultusunda oldukça avantajlı krediler vermektedir.

9ce6f kapak 29 780x400 1

Ziraat Bankası Engellilere Faizsiz Kredi

Ziraat bankası, engellilere kredi konusunda en avantajlı olan bankadır. Öyle ki; Ziraat bankası diğer bankların aksine 60 aya kadar vade seçeneği ile oldukça düşük oranlarda faizli kredi sağlamaktadır.

Eğer evde bakım görüyorsanız; 2021 evde bakım kredisi başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Öte yandan Ziraat Bankası engellilere kredi, diğer bankalara kıyasla çok daha basit şartlar sağlandığında kredi tanımlamaktadır. Ziraat bankasından kredi çekebilmek için yalnızca kredi notunuzun yeterli seviyede olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, teminat ya da kefil ile de kısa süre içerisinde dilediğiniz miktarlarda kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2023 başlıklı makalemizde 3 ay ertelemeli kredi, 6 ay ertelemeli kredi ve ertelemeli kredi denizbank hakkında bilgiler verilmektedir.