• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2226017,561
  % 0,17
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Evde Davetiye Katlama işi

Evde Davetiye Katlama işi

Düğün söz konusu olduğunda ince olan bütün ayrıntılar düşünülmektedir. En önemlisi de sizin o unutamayacağınız düğün gününüzde yanınızda görmek istediğiniz dostlarınızı davet etmek için kullandığınız davetiyelerdir. İşte bunun için de birtakım firmalar sizin o telaşlarınızın arasında sizlere yardımcı olmaktadırlar.

Evde Davetiye Katlama İşi Nedir?

Normalde bir davetiye basan bir firma ile anlaştığınızda firma sizlere teslim ederken davetiyelerinizi ve zarflarını ayrı göndermektedir.

Sizler üzerlerine kimlere gideceğini yazacak ve zarflayacaksınız ama birçok yeni evlenen çift düğün telaşesinden dolayı bunları firmalar ile anlaşarak onların yapmasını istemektedirler. Sadece evlenecek olan çift firmaya davetli listesini göndermektedir.

İşte tam da burada evlere ek iş veren firmaların iş olanağı sağladığı ev hanımları girmektedir.

Firma ev hanımlarını evlenecek olan çiftin davetiyelerini ve zarflarını göndermektedir. Gelin ve damadın da gönderdiği davetli listesi de geldikten sonra her zarfın içerisine o güzel davetiyeleri yerleştirip üzerlerine davet edilecek olan kişilerin isimleri yazılarak işlem tamam haline gelecektir.

Ortalama olarak firma evde davetiye katlama işi 2019 sağladığı ev hanımı her hafta 4 parti davetiye katlama işi göndermektedir. En az davetiye katlama sayısı 1000 olan listelerden dolayı genellikle evde davetiye katlama işi 2019 sahibi olan ev hanımları grup halinde bu işi tamamlamaktadır.

Evde Davetiye Katlama Nasıl Yapılır?

En özel günün en kalıcı anısı olan davetiyelerin asıl amaçları herkese evleneceğini duyurmaktadır. Bu yüzden kendi örf ve adetlerimizde davetiye dağıtılmadan düğün olmaz denmektedir.

Davetiye işi aslında birçok ev hanımı için bir ek gelir kapısı haline gelmektedir. Genellikle düğün sezonlarında daha yoğunluk olduğu için daha fazla davetiye katlama işi sahibi olmak isteyen bayan aranmaktadır.

evde davetiye katlama işi

Evde davetiye katlama işi 2019

Kışın ise bu sayı yarıya inmektedir. Evde davetiye katlama işi 2019 sayesinde evinin giderlerini karşılayan ev hanımları çalışmış oldukları firmalardan aylık olarak 1200 TL almaktadırlar.

Eğer 4 kişilik bir grup şeklinde davetiye katlama işi yapıyorlarsa aylık bir ev hanımının geliri 400 TL’dir. Bu 400 TL de en azından elektrik, su, doğal gaz gibi temel faturaları ödemesi için yeterli bir tutardır. Eşine destek olmak isteyen birçok ev hanımı artık evde ek iş sayesinde bunları gerçekleştirmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Evde Kalem Montajı Ek İşi başlıklı makalemizde ek iş, evde ek iş ve Evde Kalem Montajı hakkında bilgiler verilmektedir.