• YARIM ALTIN
  8.467,00
  % -0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0801
  % 0,05
 • € EURO
  36,0535
  % 0,23
 • £ POUND
  42,7265
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,5495
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3808
  % -0,02
 • BITCOIN/TL
  2249436,527
  % 1,48
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Vadeli Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Vadeli Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Vadeli altın hesabı nedir; yatırım yapmayı düşünen birçok kişinin aklında bulunan bir sorudur. Bu noktada, vadeli altın hesabının vadeli mevduat hesabından herhangi bir farkının olmadığını söyleyebiliriz. Ancak, mevduat hesabına kıyasla daha avantajlı ve karlı bir seçenektir. Uygulanan faiz oranından ve altının fiyatının sürekli artmasından dolayı birçok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, yatırım yapmayı düşünenlerin aklında bu kadar bu hesabın ne kadarlık bir kısmının devlet güvencesinde olduğuna dair sorular bulunmaktadır.

Vadeli Hesaba En Çok Faiz Veren Bankalar 2023

vadeli hesaba en çok faiz veren bankalar müşterilerinin daha fazla kazanmasına olanak tanımaktadır. En risksiz yatırım araçlarından birisi olan vadeli hesaplar; para sahiplerinin belirli bir süre paralarını bankada tutmalarına karşın; belirli miktarlarda faiz geliri etmelerini sağlamaktadır. Eğer paranız varsa ve bu parayı risksiz bir şekilde değerlendirmek için vadeli hesaba en çok faiz veren bankalar konusunda kararsız kaldıysanız; aşağıda yer alan içeriğimizde bütün bankaların vadeli hesap faiz oranlarını birbirleri ile karşılaştırabilirsiniz. En

İlgili İçerik

Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Vadeli altın hesabı nedir diye düşünenlere bu hesap türünde altınların seçtiğiniz vade süresi boyunca belirli bir faiz oranı üzerinden değerlendirildiğini ve size kazanç sağladığını ifade etmek gerekir. Bunun yanı sıra, vadeli altın hesabınızdaki altınlar; 100 bin TL tutarına dek devlet güvencesinde bulunmaktadır.

Vadeli altın hesabının avantajlarının ne olduğu sorusu da önem taşımaktadır. Her şeyden önce, altınların vadeli hesapta olmasından dolayı kazanç sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra, altın fiyatlarının artması halinde kur fiyatından faydalanarak kazanç sağlamak mümkün olmaktadır.

Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli altın hesabı açmanın birden çok yolu bulunmaktadır. Altın hesabı nedir sorusuna cevap bulduktan sonra altınlarınızı bankaya veya bankanın anlaşmalı olduğu bir kuyumcuya götürerek altınların hesaba yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Altını olmayanlar ise altın mevduat hesabı açtırabilirler. Hem online hem mobil hem de normal şubeler aracılığıyla vadeli altın hesabı açılabilir.

vadeli altın hesabı nasıl açılır

vadeli altın hesabı nasıl açılır

Vadeli Altın Hesabı Avantajları

Altın hesabı nedir diye düşünüyorsanız bu hesap türünün avantajlarını öğrendikten sonra sorunuza doyurucu bir yanıt bulabileceksiniz. Her şeyden önce, altın fiyatı sürekli olarak yükselmektedir. Bu sayede, kur farkından faydalanarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, altınların belirli bir faiz oranıyla işlem görmesinden mütevellit vade süresinin sonunda ciddi oranlarda kar elde edebilirsiniz.

Altına Taksit Yapan Kredi Kartları Hangileridir?

altına taksit imkanı sunan kredi kartları; kullanıcılarını çoğu zaman büyük bir dertten ve nakit ödeme telaşından kurtarıyor. Kredi kartı ile altın alırken; bankanın kestiği komisyon alıcı tarafından ödenmektedir. Bu komisyon oranı bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.Örnek vermek gerekirse; 1000 TL değerinde bir altın için X bankasına ait bir pos cihazından çekim yapıyorsanız ve banka yüzde 3 komisyon kesiyorsa; toplamda ödemeniz gereken tutar 1.030 TL olacaktır. Tüm kuyumcular altına taksit

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi

Ziraat Bankası vadeli altın hesabının minimum açılış tutarı; 10 gram olarak belirlenmiştir. 1000/1000 saflıktaki gram altın cinsinden 30-400 gün vadeli olarak açılması mümkündür. Buna göre, 30.günden başlayarak 400.güne kadar %0,5 vadeli altın mevduat hesabı faiz oranları uygulanmaktadır.

Vadeli Altın Hesabı Halkbank

Minimum açılış tutarı 10 gram olmakla beraber 30-400 gün vadeli olarak altın hesabının açılmasına imkan verilmektedir. 30-400 gün arası için yüzde 0,01 mevduat faiz oranları uygulanmaktadır.

En Karlı Vadeli Altın Hesabı

Vadeli altın hesabı nedir sorusuna cevap arayanların aklında aynı zamanda hangi bankanın altın hesabının daha avantajlı olduğuna dair sorular yer almaktadır. Türkiye Finans (TFX Target), Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, Kuveyt Türk, Enpara gibi bankaların ve bankacılık uygulamalarının en karlı vadeli altın hesabını sunduklarını söylemek gerekir.

Buna ek olarak, vadeli altın hesabı nedir diye merak edenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Altın işlemlerinin iş ve mesai saatleri içerisinde yapılması gerekmektedir. Bilhassa bankaların mesai saatleri içerisinde en uygun fark oranını sundukları bilinmektedir. Mesai saati dışında yapılan işlemler yüzünden daha yüksek komisyon ücreti ödenmesi söz konusudur.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.