• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2229389,508
  % 0,22
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

AKBANK ARTI PARA NEDİR? (2023)

AKBANK ARTI PARA NEDİR? (2023)

Hesabınızda yeterli miktarda para olmadığında Akbank artı para ile acil nakit ihtiyaçlarınızda,  ödemeler ve alışverişlerinizde rahatça kullanabilirsiniz.

Artı Para Nedir?

Akbank Artı Para; Akbank müşterileri için acil nakit ihtiyaç hizmetlerini anında karşılayabilmeleri için oluşturduğu, limitin kullanılmaması halinde herhangi bir ücret ya da faiz ödemesi olmayan kredili mevduat hesabıdır. Akbank Artı Para kullanımında günlük faiz uygulanmakla beraber, hesap bakiyenizin ekside olduğu dönem içerisinde, hesabınıza para yatırmanız halinde otomatik olarak borç kapanır ve faiz işlemez.

Artı Para Nasıl Kullanılır

Artı para hesabı için başvurunuzu gerçekleştirmeniz gereklidir. Başvurular şubelerden gerçekleşebildiği gibi internet bankacılığından ve ya Akbank belirlemiş olduğu numaraları arayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra banka tarafından yapılacak gerekli kontroller sonrasında başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde artı para hesabınız açılmış olur. Ayrıca bankanın belirleyeceği limit doğrultusunda bir de ek hesap açılır.

Akbank Artı Para Başvurusu için Tıklayın

Artı Para İle Neler Yapılabilir?

Artı Para limitiniz ile:

 • Akbank şubelerinden veya ATM’lerden nakit para çekebilirsiniz.
 • Akbank Kart’ınızı kullanarak alışverişlerinize devam edebilirsiniz.
 • Ödemek istediniz faturaları kolaylıkla ödeyebilirsiniz.
 • Talebinizi hemen ileterek Artı Para limitinizi ayrıca:
 • Kredi taksitleriniz, Kredi Kartı ve Sigorta ödemeleriniz için kullanabilirsiniz.
 • Akbank Kredi Kartı Başvurusu (Hızlı)

  Akbank kredi kartı başvurusu yapmak; aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Müşteri hizmetlerini arayarak, Akbank’ın internet sitesinden ya da SMS aracılığı ile kolaylıkla Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.Akbank, Türkiye’de faaliyet gösteren ve müşterilerine oldukça avantajlı ürünler sunan bankalardan birisidir. Akbank; birçok özellikte birden fazla kredi kartı sunmaktadır. Bu kredi kartları başlıca; Akbank Axess, Axess Gold, Axess Platinum, Axess Business, Axess Exi26 olmak üzere 5 farklı kredi kartı türü

  İlgili İçerik

Artı Para Ödenmezse Ne Olur?

Artı Para, Akbank’ın sunduğu bir kredi kartı çeşididir. Kredi kartı, ihtiyaç kredisi ya da konut kredisinden “bankacılık ürünü bakımından” herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Bankanın müşterisine “faizli borç limiti” olarak sağladığı Artı Para hesabındaki bakiye ödenmezse banka tarafından uyarı yapılır ve ardından hesaba bloke konulur. Borç ödemesi 3 aylık süreç dâhilinde yine yapılmazsa borç icra yolu ile tahsil edilme yoluna gidilir. Bu süreçte borcun üzerine yasal faizin işlemeye devam ettiği ve süreç dâhilinde oluşacak masraflar da müşteriye yansıtılmaktadır.

Artı Para Limit Artırma ve Düşürme Nasıl Gerçekleşir?

Artı para limit arttırma ve düşürme talepleri şu kanallar üzerinden bankaya iletilebilir.

 • Akbank şubelerinden
 • Akbank internet bankacılığı üzerinden
 • Akbank Direkt
 • Akbank müşteri hizmetleri ve telefon bankacılığı (444 25 25 / 0850 222 25 25)

Üzerinden limit arttırma ve düşürme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank’tan Taksitli Artı Para Çekebilir Miyim?

Akbank avans hesabı dâhilinde taksitli nakit çekim de yapılabilmektedir. Belirlenen limit dâhilinde bulunan tutarın yüzde 80’i kadar taksitli nakit çekim yapılabilir. Geri ödemeler azami 11 aya kadar taksitlendirilerek gerçekleştirilebilir. Minimum taksitli nakit çekim 50 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank artı para ve diğer kredi kartları başvuru takibi hakkında detaylı bilgi için ilgili makalemize göz atabilirsiniz.

Artı Para Günlük ve Aylık Faiz Oranları

Akbank Artı Para aylık faiz oranı % 1.25, yıllık efektif faiz oranı ise % 29.09 ‘dur. Bir örnek hesaplama yapacak olursak; Akbank Artı Para hesabınızdan 1000 TL çektiğinizi varsayalım. Vergiler dahil olmak üzere 1 gün için bu 1000 TL’yi 1005 TL olarak geri ödersiniz, 7 gün için 1034 TL, 30 gün için ise 1150 TL olarak ödersiniz. Yine Artı Para ‘dan para çekip aynı gün yatırdığınız takdirde 1 günlük faiz ödersiniz.

Bu işlemlerle ilgili olarak aylık oluşturan hesap özeti Akbank tarafından e-posta yoluyla tarafınıza gönderilmektedir. Ayrıca Artı Para ‘nızın kullanımına devam edebilmek için 14 gün içerisinde asgari tutar ödenmelidir.

hesap

Artı Para Ürünü Nasıl Çalışır?

Artı Para kullanımınıza günlük faiz uygulanır. Hesabınız eksi bakiyedeyken Artı Para’nızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza yeterli para girişi olduğunda, Artı Para borcunuz otomatik olarak kapanır. Artı Para limitinizi aynı gün kullanıp kapattığınızda 1 günlük faiz uygulanır. Hafta sonu ve tatil günlerinde, aynı gün içinde Artı Para limitinizi kullanıp kapatmanız durumunda ise bir sonraki iş gününe kadar geçen süre için faiz uygulanır. Artı Para’nızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza yapılan tüm para girişleri hesabınıza 1 iş günü sonra yansır. ​

Son ödeme tarihi Artı Para’nızın asgari borcunun ödenmesi için belirlenmiş tarihtir. Artı Para kullanımınıza bağlı geri ödemelerinizi Akbank hesap özetinizden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Asgari tutarın son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda Artı Para krediniz gecikmeli hale gelir, Artı Paranızın kullanıma açık kalması için 14 gün içinde asgari tutarın ödenmesi gerekir.

Akbank Hesap Özetiniz kayıtlı e-posta adresinize ücretsiz olarak gönderilir. Kayıtlı e-posta adresiniz bulunmuyorsa posta ile gönderilir ve posta gönderimlerinde posta maliyeti tarafınıza yansıtılır. Posta İle Aylık Hesap Özeti Gönderimi ücreti için tıklayın(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır). Hesap özetinizin ücretsiz olarak e-posta ile gönderilmesi için Akbank Direkt üzerinden Şubelere uğrayarak veya 4442525/0850 222 25 25’i arayarak e-posta adresinizi iletebilirsiniz.

Hesap özetinizi e-posta ile alarak ağaçları koruyup doğaya da katkıda bulunacağınızı unutmayın.

Artı Para’ya ilişkin detaylı işleyiş için Kredili Mevduat Hesabı ( Artı Para) sözleşmesini inceleyebilirsiniz.

Akbank Neo Kart Nedir? (Başvuru ve Kampanyalar)

Akbank müşterilerinin aslında aşina oldukları neo kart hakkında, kullanımı ve kampanyaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle akbank neo kart nedir sorusuna cevap aramakla başlayıp kampanya detaylarına ilerleyeceğiz.  Akbank Neo Kart Nedir? Akbankın müşterilerine sunduğu kart çeşitlerinden birisi olan bu kart bir çok kullanımda sizlere kolaylık ve kampanyalar sunuyor. Bunlarun başında chip-para puan kazanmları, indirimler, internet alışverişi, taksitli alışveriş gibi pek çok avantaj geliyor.Akbank neo sayesinde

İlgili İçerik

Bir önceki yazımız olan DENİZBANK BONUS GOLD KART ÖZELLİKLERİ (2023) başlıklı makalemizde Denizbank Bonus Gold Kredi Kartı Ayrıcalıkları Nelerdir?, Denizbank Bonus Gold Kredi Kartı Faiz ve Ücretleri ve Denizbank Bonus Kart Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.