• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2062670,234
  % 2,05
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Vergi Dairesi Maaş Hesabına Bloke Koyabilir Mi?

Vergi Dairesi Maaş Hesabına Bloke Koyabilir Mi?

Ödemesi geciken veya ödemediğiniz herhangi bir vergi borcunuz varsa vergi dairesi belirli bir süre sonra hakkınızda işlem başlatır. Bu işlemlerde çoğu kişi vergi dairesi maaş hesabına bloke koyabilir mi sorusunu merak etmektedir. Vergi dairesi maaş hesabına bloke koyabilir mi sorusunun cevabıysa E-haciz yapılabilir olacaktır.

Vergi Dairesi Maaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçesi

Vergi dairesi borcunuzu kaldırmak için bankayla iletişime geçebilirsiniz. Blokenin esas nedenini öğrendikten sonra bununla alakalı olan resmi makamlara başvuru yapmanız gerekebilir. Vergi dairesinden gelen bir borcunuz varsa borcun yapılandırılmasını talep edebilirsiniz. Ödenemeyecek tutarda bir borcunuz bulunuyorsa resmi bir dilekçe yazarak bu konuda devlet dairesine maaş hesabınızın içerisinden borcun ödenmesi koşuluyla maaş hesabınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Bu şekilde ödeme yaparak borcunuzu kapatabilirsiniz.

Bloke Olan Kart Nasıl Açılır?

Ülkemizde teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılan kartlarda bloke olan kart nasıl açılır soruları sıkça gündeme gelmektedir. Kartlar kullanılırken zaman zaman şifrelendirme hataları yapılabilmektedir. Günümüzde artık insan başına düşen kart sayısına göz önünde bulundurursak bazı kartların şifreleri karışabilir.Bloke konumuna düşebilmektedir. Böyle bir durumda banka ile görüşerek bu kartın üzerindeki blokajın kaldırılması durumu söz konusudur.Şifrenizi arka arkaya yanlış girdiğinizde, şüpheli bir işlem gerçekleştirildiğinde veya son kullanma tarihinin dolması durumunda kartın

İlgili İçerik

Maaş Hesabına Bloke Konulamaz Yargıtay Kararı Mı?

Yargıtay bu konuda 2018 tarihinde bir karar vermiştir. Bu karara göre maaş hesabına bloke konabilir. Bloke konulması için öncelikle haciz kararının çıkması gerekmektedir. Bu işlemler neticesinde bloke işlemleri uygulanabilir. Ancak bloke konulan hesap maaş hesabıysa borcun belli bir kısmını ödemek koşuluyla tamamına haciz konulamaz. Dolayısıyla bloke olma durumu yoktur.

Takipli Vergi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Günümüzde vergi borçlarını ödeyemeyen birçok kişi çeşitli işlemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Takipli vergi borcunu ödeyemeyen kişilere günümüzde E-Haciz uygulaması yapılmaktadır. Mükelleflerin banka hesapları bu işlemle birlikte bloke olmaktadır. Bu borçtan kurtulmanın tek yolu peşin olarak ödemek veya maaş hesabına haciz konmasıdır.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2023

Son dönemlerde kredi ihtiyacı olduğunda sigortasız kredi veren bankalar aramaları gerçekleştirmektedir. Kredi noktasında bankaların sigorta yapmak istemesi için birkaç nokta bulunmaktadır.Konut kredisi alan veya araç alanlar için sigorta mecburi bir şekilde sunulmaktadır. Araç alanlar için hem zorunlu trafik sigortası hem de kasgo isteyen bankalar, konut için de yine zorunlu sigortaları yaptırmaktadır. Bunun haricinde bir de sizlerin yaşınıza göre kredi verirken sigorta durumu söz konusudur.Burada bankaların hepsi

İlgili İçerik

Maaş hesabından belirli bir ücret her ay ödenerek yapılandırılabilir. Takipli vergi borcunu ödeyemeyen birçok kişi E-Haciz ile karşı karşıya kalarak ne yapabileceğini düşünmektedir. Bu konuda kredi kartı ile ödenebilir veya vergi borcunun taksitlendirilmesi yoluna gidilebilmektedir.

Vergi dairesi maaş hesabına bloke koyabilir mi sorusuna cevap evet olabilir fakat nafaka alacaklarında tamamen haciz konulmaz. Vergi dairesinin maaş hesabınıza bloke koyduğunu fark ederseniz yazılı bir şekilde dilekçe yazarak bu konuda başvuru yapmalısınız. Ardından çalıştığınız bankanızın maaş hesabıdır yazısını içeren bir belge alınmasını sağlayınız.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciye 5 Bin Lira Kredi başlıklı makalemizde 2 yıl ödemesiz eğitim kredisi, 5.000 tl kredi 60 ay ve 5000 tl kredi 12 ay hakkında bilgiler verilmektedir.